Z Nového Mesta 4 body a zimovanie na 1. mieste tabuľky!

10.12.2012 19:19

V uzimenú sobotu sa v skorých ranných hodinách borci z Lida vybrali na ďalšie dvojkolo MI, tentokrát do Nového Mesta nad Váhom, kde organizovali zápasy funkcionári M-Športu Trenčín. Privítala ich okrem už spomenutej zimy aj zamknutá hala, ale čochvíľa už boli v teple pripravení na prvého súpera - N-Sport Zvolen.

ŠK Lido Prírodovedec - N-Sport Zvolen 19:3 (5:2, 7:0, 7:1)

Kanadské body: Letaši 4+3, Gunther 2+3, Štrbáň 3+1, Holíček 2+2, Paulikovič 1+3, Vasilenko 2+1, Paál 2+0, Kazimír 0+2, Baša 1+0, Golan 1+0, Štipák 1+0, Mosný 0+1, Vrabec 0+1

Strely na bránu: 50:21

Diváci: 4 (z toho 1 správca haly)

Hostia prišli na zápas vo veľmi skromnom počte 5+1 brankár, a preto bola taktika pred zápasom jasná - v predstihu nadeliť hosťom čo najvyššiu vianočnú nádielku. Šiesti statoční hostia navrhli hru na hrubý čas a dobrosrdeční Liďáci túto ponuku gentlemansky akceptovali. Zvolenčania však Lido zaskočili už v štvrtej minúte úvodným gólom, avšak domáci odpovedali šnúrou piatich gólov v priebehu ôsmich minút (menoslov strelcov nebudeme pre krátkosť času a nedostatok priestoru ani uvádzať). Hostia stihli v prvej časti hry streliť ešte jeden gól a tak po prvej tretine to bolo "len" 5:2 pre Lido.

Po prehovorení do duše od trénera Halienu sa v druhej tretine Liďáci pustili ešte viac do súpera, hralo sa prakticky na jednej polovičke. Z veľkého množstva striel na brankára hostí za jeho chrbát padlo ďalších 7 loptičiek, či je to veľa alebo málo nech posúdi každý sám.

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej tretine. Lido strelilo ďalších 7 kúskov, hostia prekonali prechladnutého Veningera ešte raz a tak sa zrodil rekord Lida v tejto sezóne čo sa týka strelených gólov - 19.

Potešilo: 19 gólov, 14 bodujúcich hráčov z 15, bodový apetít Letašiho (4+3), hetrik Štrbáňa

Sklamalo: proti súperovi hrajúcom v počte 5+1 mohlo byť skóre ešte vyššie, množstvo ďalších nepremenených šancí

Štatistiky zápasu:

VPV Fbo Lipany 09 - ŠK Lido Prírodovedec 4:12 (1:2, 1:9, 2:1)

Kanadské body: Vasilenko 2+1, Kazimír 1+2, Štrbáň 1+2, Mosný 2+0, Paulikovič 2+0, Baša 1+0, Letaši 1+1, Holíček 1+1, Štipák 1+1, Paál 0+2

Strely na bránu: 38:31

Diváci: 25 (?)

V druhom zápase sme narazili na predsa len o čosi zdatnejšieho súpera z východu Slovenska. Ten v prvom zápase len tak tak porazil posledný M-Šport Trenčín, chuť si chcel napraviť na rozbehnutom Lide. To však domácich dokonale zaskočilo a už po 35 sekundách poslal Lido do vedenia obranca Baša. Hostia odpovedali vyrovnávajúcim gólom až v 12. minúte, o tri minúty však naklonil misku váh na našu stranu kanonier Vasilenko. Hostia hrali naďalej umne v obrane a snažili sa hroziť najmä rýchlymi brejkami a sólovými prienikmi, to však Lido eliminovalo, a keďže gól taktiež už nestrelilo, po prvej tretine to bolo len tesných 2:1 pre Lido.

Do druhej tretiny nastúpili Bratislavčania (feat. cépečkári) ako vymenení! Hlavne začali premieňať svoje vyložené šance a skóre utešene narastalo v ich prospech. Gólový uragán začal dvoma gólmi obranca Mosný, po ňom skóroval na prekvapenie všetkých odrazom od nohy a pekným oblúčikom ponad brankára hostí Štipák. Potom prekonal gólmana hostí konečne aj Kazimír a prelomil tak svoje tohovíkendové gólové prekliatie. V ďalšej 5-minútovke sa zdrvení hostia prizerali ďalším piatim gólom vo svojej sieti, keď postupne "vevalili" Letaši, Paulikovič, Vasilenko, Štrbáň a opäť Paulikovič. Po 40 minútach tak svietilo ukľudňujúce skóre 11:2 pre Lido.

Ako to už často býva, za jasného stavu sme opäť trošku poľavili, Lipany strelili inak spoľahlivému Dobrovodskému 2 góly, za Lido mal posledné slovo Holíček a tak sa zápas skončil pomerne jasným výsledkom 12:4 pre Lido.

Potešilo: víťazstvo, 9 gólov v druhej tretine, 2 góly Mosného, víťazný "vršovický dloubák" tohtokolového dreváka Štipáka :)

Sklamalo: poľavenie v tretej tretine

Po odohratí 14 zápasov (vrátane 3 víťazstiev zo 4 dôležitých zápasov proti Nitre a Nižnej) sa usadilo Lido na prvom mieste tabuľky MI a ostane tam aj počas zimnej prestávky. Na čele však má len nepatrný náskok pred svojimi prenasledovateľmi a čaká ho ešte tuhý boj o postup a návrat do extraligy. Dôležité budú najmä zápasy proti Béčkam extraligistov či Záhorskej Bystrici. Z tohto víkendu potešilo 31 strelených gólov, pokračujúca dobrá nálada v tíme a na lavičke, spoľahliví brankári a kolektívny duch. Držme chalanom palce do ďalších bojov, príjemne strávené sviatky a jedlom nepozmenenú povianočnú kondičku. :)