Víťazom PriF UK Open domáca Prírodovedecká fakulta aj s hráčmi ŠK Lido

11.12.2011 17:38

V dňoch 9. a 10. decembra sa v hale v Mlynskej doline v Bratislave uskutočnil ďalší ročník PriF UK Open - florbalového turnaja organizovaného Prírodovedeckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave  a konkrétne Mgr. Martinom Mokošákom PhD. Turnaja sa zúčastnilo spolu 8 družstiev. Okrem domácej Prírodovedeckej fakulty UK (PRIF UK) to boli ešte ďalšie 4 bratislavské tímy, konkrétne Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK (FMFI UK), Fakulta elektrotechniky a informatiky STU (FEI STU), Strojnícka fakulta STU (SJF STU) a výber Ekonomickej Univerzity (EU BA). Takisto sa tu zúčastnilo družstvo z Nitry a dva výbery zo zahraničia, konkrétne z Českého vysokého učení technickéhov Prahe (ČVUT1, ČVUT2). Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín po štyroch a v skupinovej časti teda odohral každý tím tri zápasy. Hrací čas bol 2x15 minút hrubého času okrem posledných 2 minút druhého polčasu keď sa hral čistý čas. Vylúčenie sa trestalo jednou trestnou minútou. Po odohratí týchto duelov sa tímy z rovnakých miest  v oboch skupinách následne stretli v bojoch o konečné umiestnenie. O siedme miesto si to rozdali FMFI UK a SJF STU, pričom rozhodli až samostatné nájazdy, po ktorých sa z víťazstva 4:3 tešilo družstvo FMFI UK. O piate miesto sa pobilo prvé družstvo ČVUT a Nitra, väčšiu túžbu po víťazstve predviedli hostia z Čiech a vyhrali 5:3. V boji o bronzovú priečku boli opäť úspešnejší bratia Česi, výber FEI STU zdolali tesne 3:2 gólom v poslednej sekunde zápasu. Vo finále sa stretli odvekí rivali, PRIF UK a EU BA, pričom tento zápas sa hral na rozdiel od ostatných v čistom hracom čase 3x10 minút. Lepšie začali domáci, strelou od polovice ihriska prekvapil Dobrovodského v bráne EU BA Lukáš Murcko, následne zvyšoval po dorážke Ján Pašuth a domáci boli na koni. Z rýchleho protiútoku však hostia znížili sporným gólom a prvá tretina tak skončila 2:1. Ďalšie dve tretiny sa niesli v podobnom útočnom duchu, hra sa prelievala zo strany na stranu a šance skórovať mali obe družstvá. Brankári Dobrovodský Kodaj však už za svoj chrbát žiadnu loptičku nepustili a tak sa z víťazstva na PriF UK Open stalo domáce družstvo Prírodovedeckej fakulty UK Bratislava. Trofeje a ceny pre najlepšieho brankára a strelca prišiel odovzdať sám dekan Prírodovedeckej fakulty, doc. RNDr. Milan Trizna CSc. Najlepším strelcom turnaja sa stal Pavol Hronský z FMFI UK, najlepším brankárom zas Daniel Dobrovodský z EU BA. Turnaj mal svoju úroveň, k čomu prispeli aj mnohí vysokoškoláci hrajúci slovenskú extraligu alebo nižšie ligy. Víťazné družstvo vedené Matejom Halienom sa skladalo najmä z hráčov ŠK Lido Bratislava (Günther, Braun, Krivoš, Murcko, Šťastný, Vrabec, Holíček, Mlynarčík), ale aj iných družstiev (Pavlikovič – Dragons Bratislava, Mészáros   1.FBC Trenčín, Kodaj – Snipers Bratislava,  Janeček - Malacky) či hráčov bez klubovej príslušnosti (Pašuth, Graus). Domácim citeľne chýbal ostrostrelec Slavomír Sivčo pre problémy s vykĺbeným ramenom. Celý turnaj sa odohral v príjemnej a priateľskej športovej atmosfére, všetci zúčastnení ukázali, že florbal má na vysokých školách svoju úroveň a kvalitu. Všetkým hráčom, organizátorom a časomeračom patrí veľká vďaka a ostáva nám dúfať, že sa na tomto turnaji stretneme aj o rok.

Víťazné družstvo Prírodovedeckej fakulty UK

Horný rad zľava: tréner Matej Haliena, Gabriel Mészáros, Jozef Holíček, Ján Pašuth, David Braun, Jozef Mlynarčík, Lukáš Murcko

Dolný rad zľava: Patrik Pavlikovič, Andrej Graus, Juraj Šťastný, Martin Krivoš, Michal Vrabec, Slavomír Sivčo, Roman Günther, dole Roman Kodaj