Starší žiaci ukradli ďalšie dva body

12.01.2013 21:29

ŠK Lido Bratislava - ŠK SeaHorseas Bratislava 7:5

Z minulého zápasu s "morskými koníkmi" sme mali skúsenosť, že súper bude hrať zakerným spôsobom. Tento tím sa zdal byť úplne iný (ako aj náš obranca Adam Trizna poznamenal: To sú tuším iní hráči!). Nový tím Seahorses mal o mnoho technickejších hráčov, na čo sme prišli počas našej presilovej hry, keď ich hráč dokázal dať gól spoza brány "freestylovým" spôsobom. Po 6 minútach sme už prehrávali 2:0, napriek našej hernej prevahe. V prvej tretine sme dokázali už len znížiť na 2:1 gólom Kúšika, a tak sa pre nás začala jednogólová naháňačka.

Druhá tretina sa začala pre nás priaznivo, ale kvôli ďalšej chybe na našej strane zvýšili "koníky" na 3:1. Sekerka znížil na 3:2, "koníky" zvýšili na 4:2 a opäť Sekerka na 4:3. Naštastie sa nám túto 1-2-gólovú naháňačku podarilo ukončiť, keď Kúšik opäť strieľal presne do čierneho, čím vyrovnal na 4:4. Po druhej tretine sme si povedali, že to dotiahneme do víťazného konca, a tak sme sa prehupli do tretiny tretej.

Na buly išiel fámozny Viktor Šulla, ktorý vyhral každé buly, na ktorom bol (a bolo ich dosť). Liďáci sa zakusli do súpera a prvé 2 minúty im nedali dýchať, no prázdnu bránu bolo stále rovnako ťažké trafiť ( :D ). Snaha sa vyplatila v 4. minúte, kde posila z mladších žiakov Peter Šimon vsietil gól na 5:4. V strede tretiny sa začala tvoriť akcia, ktorá rozhodla zápas. Hečko skvelo prečítal hru a po obehnutí posledného obrancu vsietil gól. Hráč ho však chcel zastaviť hodením hokejky pod nohy, ale hodil ju až po góle, a tak rozhodca odpískal nešportové správanie a potrestal kapitána opozičného tímu (ktorý minútu predtým vyrovnal na 5:5) na 2+10 min. Týmto gólom Hečko dostal náš tím do vedenia (6:5) a neskôr zvýšil na 7:5. Na konci zápasu už padol len jeden zbytočný zákrok "koníkov", ktorý bol však potrestaný dvoma minútami.

Vyzdvihol by som nového showmana Michala Obšitníka, ktorý svojím neprekonateľym a nezopakovateľným behom rozosmial lavičky oboch tímov, ale hlavne samého seba (nakoniec ešte založil perfektnú akciu, ktorá žial neskončila gólom). V prvom zápase sa pekne predviedla aj posila z Rače - Samuel Herka, ktorý trénuje pod vedením liďáckej legendy Milana Forra!

Autor: Fridrich Egyenes