Prvé body prípravkárov sú doma!

14.02.2014 18:39

Koncom januára sa po dlhšej pauze kvôli vianočným prázdninám opäť rozbehla liga prípraviek. Naše najmladšie nádeje po novom roku odohrali ďalšie 4 zápasy, v ktorých zaznamenali už aj prvé body.

ŠK LIDO Bratislava – ŠK Hargašova Záhorská Bystrica 5:5 (0:2, 2:1, 3:2) – mladšia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Samuel Ferenc, Leonard Herchl, Martin Kušnárik, Alexander Bagin, Samuel Mandl, Hugo Sadloň, Alex Havrila, Matúš Pallay, Ján Alex Bezděk

Kanadské body: Bagin 3+0, Kušnárik 2+0, Mandl 0+2, Bezděk 0+1

Začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel, keď sme inkasovali už po trinástich sekundách hry. Celkovo to v prvej tretine bolo z našej strany nemastné-neslané, čo súper využil na vstrelenie ešte jedného gólu. Počas prestávky chlapci zo seba zrejme striasli nervozitu, zlepšili rozohrávku a postupne začali súpera doťahovať. Najskôr sa presadil Alex Bagin a na 2:2 vyrovnal Maťo Kušnárik. Potom sa opäť prihlásili o slovo hostia a odskočili na rozdiel jedného gólu. Šancí sme však mali dosť a tak nikto nevešal hlavu. Začiatok poslednej tretiny patril nám. Alex Bagin najskôr vyrovnal a krátko nato po sóle cez pol ihriska zavŕšil hetrik, ktorým nás poslal do vedenia. Z toho sme sa však dlho netešili. Záhorská zakrátko zo štandartky vyrovnala a 1:18 pred koncom strhla vedenie opäť na svoju stranu. To sa však už o 10 sekúnd zmenilo, keď skóre na 5:5 uzavrel Martin Kušnárik. Remíza nám priniesla prvý bod, rozhodne zaslúžený.

Harmónia – ŠK LIDO Bratislava 6:6 (1:4, 3:1, 2:1) – mladšia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Samuel Ferenc, Leonard Herchl, Martin Kušnárik, Alexander Bagin, Samuel Mandl, Hugo Sadloň, Maximilián Seleš, Matúš Pallay, Ján Alex Bezděk

Kanadské body: Ferenc 4+1, Mandl 1+0, Bagin 1+0, Kušnárik 0+2, Pallay 0+1

Proti Harmónii nám výborne vyšla prvá tretina, a to najmä Samovi Ferencovi, keď za necelých 8 minút zaznamenal čistý hetrik. Celkovo sme tretinu vyhrali 4:1, čo vyzeralo veľmi nádejne. Domáci sa však nevzdávali a postupne z nášho náskoku ukrajovali. Príležitostí na skórovanie sme si vypracovali dostatok a pred bránou súpera to bolo v niektorých momentoch ako na strelnici. Loptičke sa však do ich brány zrejme nechcelo, zato do tej našej si skoro z každej strely cestu našla. Zápas sa nakoniec skončil remízou 6:6, čo trochu mrzí, keďže tentokrát sme na výhru jednoznačne mali.

ŠK LIDO Bratislava – Snipers Bratislava 5:9 (1:3, 1:4, 3:2) – mladšia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Samuel Ferenc, Leonard Herchl, Martin Kušnárik, Alexander Bagin, Samuel Mandl, Alex Havrila, Matúš Pallay, Ján Alex Bezděk

Kanadské body: Bagin 2+0, Mandl 1+0, Havrila 1+0

Po posledných dobrých zápasoch sme proti lídrovi tabuľky Snipers dúfali v lepší výsledok ako zo začiatku sezóny (1:8). Do vedenia nás v úvode poslal ďalekonosnou strelou Samo Mandl, ale postupne sa ukázalo, že herná prevaha je na strane súpera. Po dvoch tretinách sme prehrávali 2:7, keď za nás bol úspešným strelcom ešte Alex Bagin. A tak sme do poslednej desaťminútovky trochu zamiešali zostavu. Do bránky sa postavil Samo Mandl a zachytal solídne. Obrancovia si to skúsili v útoku a útočníci pre zmenu v obrane. Chlapci zabojovali o výsledok a poslednú tretinu vyhrali 3:2. Presadili sa Alexovia Bagin a Havrila, jeden gól si dali Snipers vlastný po nahodení Matúša Pallaya. Nakoniec sme tak prehrali 5:9.

ŠK LIDO Bratislava – TJ Sokol Gajary 16:8 (3:6, 7:1, 6:1) – staršia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Matej Hečko, Matej Smatana, Matúš Repáš, Marek Varečka, Christian Krajčovič, Tereza Somorovská, Adam Petrovič, Martin Vevera, Maroš Pallay, Marko Bajzík, Tomáš Marikovič

Kanadské body: Pallay 7+2, Bajzík 4+4, Krajčovič 3+1, Repáš 2+1, Smatana 0+1, Somorovská 0+1, Petrovič 0+1, Varečka 0+1

Do odvety proti Gajarom sme išli s viacerými novými tvárami a tak sme dúfali v lepší výsledok ako v prvom zápase na ich pôde (prehra 4:11). Prvá tretina však bola úplná pohroma. Síce sme dali tri góly, súper nám však nasúkal šesť kúskov a to sme ešte mohli byť radi, že „len“ toľko. V obrane to doslova a do písmena horelo. Zvyšok zápasu bol našťastie úplne iný. Gajarčania si možno mysleli, že už to majú vo vačku, opak bol však pravdou. Od začiatku druhej tretiny sme sa už presadzovali skoro výlučne iba my. Darilo sa najmä novým hráčom Marošovi Pallayovi a Markovi Bajzíkovi, ktorí spolu zaznamenali 11 gólov. Presadil sa aj tradičný strelec Christian Krajčovič a svoje zaradenie do útoku si užil Matúš Repáš. Po výsledku 16:8 sme zaznamenali prvú tohtosezónnu výhru. Dva body do tabuľky tešia a o to viac, že sme po zbabranej prvej tretine dokázali zabrať a otočiť zápas vo svoj prospech. Netreba však zaspať na vavrínoch. Súper nám ukázal, že máme značné rezervy v rozohrávke a pri bránení.

autor článku: Václav Kolátor