Prípravkari majú za sebou ďalšie štyri zápasy

04.12.2013 18:28

FBC Lev Narnia – ŠK LIDO Bratislava 29:0 (8:0, 9:0, 12:0) – staršia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Samuel Slezák, Samuel Ferenc, Leonard Herchl, Martin Kušnárik, Tomáš Marikovič, Alexander Bagin, Matúš Repáš, Samuel Mandl, Hugo Sadloň

Druhý zápas v staršej prípravke sme ešte odohrali v podobnom zložení ako proti Záhorskej Bystrici, teda prevažne s hráčmi z mladšej. Súper na nás navyše v Stupave vyrukoval s ihriskom 40x20m. Domáci mali po tomto stretnutí na programe duel proti nášmu seniorskému Béčku v regionálnej lige a asi im padlo zaťažko obetovať pár minút na to, aby patrične zmenšili ihrisko pre prípravku.  Niežeby sme na menšom ihrisku mali na súpera šancu. Jeho hráči boli fyzicky, herne aj takticky vyzretejší, keďže sú starší a majú odohrané a natrénované podstatne viac. Nemuselo to však skončiť takou „nakladačkou“.

Snipers Bratislava – ŠK LIDO Bratislava 8:1 (4:0, 1:0, 3:1) – mladšia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Samuel Ferenc, Leonard Herchl, Alexander Bagin, Samuel Mandl, Hugo Sadloň, Maximilián Seleš, Alex Havrila, Ján Alex Bezděk

Kanadské body: Mandl 1+0, Ferenc 0+1

Po celkom úspešnom predstavení mladšej prípravky v Modre (4:7) sme na druhý zápas nastúpili proti Snipers. Nanešťastie sa nám tentokrát príliš nedarilo, ako v obrane, tak aj v útoku. Hlavne prvá tretina nám vôbec nevyšla. Vo zvyšku zápasu to síce už bolo o poznanie lepšie, ale na vyrovnanejší výsledok to už nestačilo. O náš čestný úspech sa postaral Samko Mandl.

TJ Sokol Gajary – ŠK LIDO Bratislava 11:4 (4:1, 2:2, 5:1) – staršia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Samuel Slezák, Matúš Repáš, Marek Varečka, Tomáš Marikovič, Tereza Somorovská, Samuel Fatul, Christian Krajčovič, Matej Smatana, Matej Hečko

Kanadské body: Krajčovič 3+0, Repáš 1+0, Fatul 0+1

Do Gajár sme na zápas staršej prípravky pricestovali s viacerými novými tvárami, konečne však v zložení, ktoré tejto kategórii vekovo zodpovedá. Na rozdiel od úvodných dvoch ligových zápasov bola tým pádom hra omnoho vyrovnanejšia. Dokázali sme si vypracovať viacero pekných príležitostí, hlavne naša prvá lajna v zložení Krajčovič, Smatana, FatulSlezák, pričom prvý menovaný sa zaskvel hetrikom. Celkovo sme dali štyri góly, keď z ďalších našich hráčov sa presadil ešte Matúš Repáš, inkasovali sme ich však jedenásť. Domáci boli zohratejší, ale najmä dokázali efektívne trestať chyby v našej obrane. Síce sme si pripísali ďalšiu prehru, ale chlapci a Terka môžu byť s predvedenou hrou spokojní.

Snipers Bratislava – ŠK LIDO Bratislava 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) – staršia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Adam Petrovič, Matúš Repáš, Marek Varečka, Tomáš Marikovič, Tereza Somorovská, Samuel Fatul, Christian Krajčovič, Matej Smatana, Matej Hečko

Kanadské body: Krajčovič 1+0, Fatul 0+1

Dva dni po zápase v Gajaroch sme si v Petržalke zmerali sily so Snipers len s jednou zmenou v zostave, keď Sama Slezáka nahradil ďalší nový hráč Adam Petrovič. Domáci mali viac z hry a potvrdili to hneď v prvej tretine, ktorá nám klasicky nevyšla (0:3). V ďalších dvoch pätnásťminutovkách to bolo z hľadiska skóre už vyrovnanejšie, s konečným výsledkom 1:6. Celkovo sme však podali lepší výkon ako v Gajaroch. Druhý útok v zložení Repáš, Marikovič, Varečka Somorovská zahral v obrane omnoho lepšie a výborne zachytal Matej Hečko, ktorý sa blysol brilantným zákrokom na bránkovej čiare a zneškodnil aj trestné strieľanie. Našim jediným úspešným strelcom bol Christian Krajčovič.

Autor článku: Václav Kolátor