Premiéra dorastencom nevyšla

24.10.2013 20:14

V úvodnom zápase sezóny dorastencov, Tsunami Záhorská Bystrica vs. ŠK Lido sa chalani nepredstavili v najlepšej forme. Po zmenách, ktoré sa udiali na trénerských postoch, ale i príchodom nových hráčov a koniec koncov i v jednotlivých zostavách, chýbalo chalanom o čosi viac súhry, dôrazu a prehľadu na hernej ploche.

ŠK Hargašová Záhorská Bystrica - ŠK Lido Bratislava 11:1

Strely - 25:14

Kanadské body: Obšitník 1+0, Hečko 0+1

Chalani napriek nepriaznivému stavu po 1. tretine 3:0 neskladali zbrane a hecovali sa do hry. Nanešťastie našim hráčom robil problém najmä prechod cez stredné pásmo, čím následne chýbal potrebný tlak v našom útočnom pásme. Súper si dobre pokrýval hráčov a únava po celom dni sa podpísala na aktivite našich hráčov, takže málo kedy potešil oko nejaký ten individuálny prienik.

Súper v druhej tretine ešte viac pritvrdil a hráči nastupovali do 3. tretej tretiny, napriek vynikajúcim zákrokoch brankára Petra Jukla, so stavom 7:0. Naši dorastenci sa však stále nenechali zlomiť, a tak v záverečnej tretine za stavu 11:0, keď sa súper previnil nedovoleným bránením, potrestal túto jeho chybu už po 13 sekundách presilovky novovymenovaný kapitán Michal Obšitník a po prihrávke Ľuboša Hečka kozmeticky upravil skóre na konečných 11:1.

Napriek konečnému stavu 11:1 v neprospech našich hráčov, pôsobila hra viac-menej vyrovnane. Chlapci nemali veľa možností, no nechýbala im chuť stále zakladať nové a nové útoky, ktoré však žiaľ končili väčšinou na hokejkách brániacich sa súperov.

Potešilo: dobré rozohrávanie štandardiek, využitie presilovky, bojovnosť do poslednej minúty, výborné zákroky brankára

Sklamalo: málo dôrazu, málo šancí, striel a teda i samotných gólov, individuálne chyby (najmä v obrane)

Autor: Zuzana Šišmišová