Muži "B" po víkende štvrtí

22.01.2013 18:48

Prišiel, videl, dal 7 gólov. Najflorbalovejší spôsob, ako osláviť 18. narodeniny. Janko Čulík.

ŠK LIDO "B" - FBC JOKERS 9:1 (2:0 , 3:0 , 4:1)

Body: Mokošák 1+0, Štipák 2+1, Paál 3+1, Handzo 2+0, Čižniar 1+0, Lapoš 0+3, Braun 0+2

Strely: 27:26

Trestné minúty: 2:2

V prvom zápase mužského B-tímu, ktorý chlapci odohrali počas uplynulého víkendu kanoniér Janko Čulík ešte neštartoval a možno preto zápas skončil konečným výsledkom "len" 9:1 v prospech hráčov Lida. Na zápas nastúpili obe družstvá dobre nabudené a prvú tretinu sa zdalo, že zápas bude relatívne vyrovnaný. Sieťka sa nevlnila ani na jednej strane až do deviatej minúty, kedy otvoril skóre Martin Mokošák, kedy prešiel s loptou z vlastnej polovice a využil chybný pohyb brankára. Druhýkrát skóroval v 14. minúte Krištof Štipák, posila z áčka, no to bolo dokonca tretiny všetko aj napriek šancám, ktoré boli na obidvoch stranách. V prestávke prvej tretiny hráči tréner Filip Gilányi povedal, že treba ukázať, čo v nás je a zlomiť zápas na svoju stranu. Tak sa aj stalo a už v 8. minúte druhej tretiny svietilo na svetelnej tabuli skóre 5:0 v prospech domácich. V tretej tretine sa podarilo po mele pred bránkov hráčov Lida vsietiť súperovi čestný gól. Naši hráči v tejto tretine pridali ešte štyri, a teda mohli do šatní odchádzať spokojní.

Potešilo: tímový duch, vysoký výsledok, počet vsietených gólov

Sklamalo: zbytočný gól, nepremenené gólové šance

ŠK LIDO "B" - FBC DRAGONS RUŽINOV "B" 12:7 (3:3 , 6:1 , 3:3)

Body: Paál 3+6, Čulík 7+1, Trenčan 2+0, Mokošák 0+1, Stanko 0+1, Braun 0+1, Egyenes P. 0+1, Handzo 0+1

Strely: 28:37

Trestné minúty: 0:2

V druhom zápase uplynulého víkendu nastúpili hráči Lida už na odvetný zápas proti svojmu odvekému rivalovi družstvu Dragons, v tomto prípade rovnako "B" družstvu. Nič to však nemenilo na tom, že sa v zápase stretli florbaloví matadori ako Ivan Stanko alebo David Braun na jednej strane a Marek Krchňák a Dano Granec na druhej strane. Winter Classic, ako niektorí hráči nazvali toto stretnutie sa nieslo v priateľskom duchu. Skóre otvárali hráči Lida, keď už v 9. minúte prvej tretiny viedli 3:0. Hráči sa však so svojím výkonom asi priveľmi uspokojili, čo dalo vietor do krídel drakom a hráči odchádzali do šatní za stavu 3:3. V druhej tretine sa podarilo hráčom Lida do 11. minúty opäť odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov a následne od 13. minúty prišli chvíle nezastaviteľného Janka Čulíka, ktorí vsietil v rade 4 góly. Gólový účet hráčov Lida v tretej tretine opäť otváral Janko Čulík, po ňom góly pridali ešte Jakub Trenčan a Peťo Paál, ktorý si vymenil úlohu so strelcom dňa, ktorý mu tentokrát nahrával. Zápas teda skončil prijateľným výsledkom 12:7.

Potešilo: 7 gólov tohtosezónneho debutanta, efektívny útok prvého útoku

Sklamalo: množstvo inkasovaných gólov, chyby v obrane - najmä prvého útoku