Mladé pušky majú za sebou ďalšie vydarené zápasy

24.02.2014 20:53

FBC Blueberries Modra – ŠK LIDO Bratislava 6:13 (2:1, 0:7, 4:5) – staršia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Matej Hečko, Matúš Repáš, Marek Varečka, Christian Krajčovič, Tereza Somorovská, Martin Vevera, Maroš Pallay, Marko Bajzík, Samuel Slezák, Samuel Fatul

Kanadské body: Krajčovič 5+1, Bajzík 2+4, Pallay 4+0, Fatul 1+1, Somorovská 1+0, Repáš 0+1, Hečko 0+1

Napriek tomu, že zároveň s našim zápasom hrala v osemfinále olympijského turnaja slovenská hokejová repre proti Čechom, na zostave sa to našťastie nijako nepodpísalo. V Modre sme začali dobre, keď sa už po 30 sekundách presadil Christian Krajčovič. Celkovo sme si v prvej tretine vytvorili dosť šancí, v koncovke nám to ale nešlo na rozdiel od domácich, ktorým sa podarilo skórovať dvakrát. Po prestávke už to však bolo o inom. Darilo sa najmä dvojici osvedčených strelcov Krajčovič – Pallay, Matej Hečko v bráne pochytal všetko čo sa dalo a navyše si pri jednom góle pripísal na konto svoju prvú asistenciu (gratulácia). Druhé dejstvo sme tak vyhrali 7:0. V poslednej tretine sme trochu miešali so zostavou, nech si všetci do sýtosti zahrajú. Viac sme nechali odpočívať obrancu Marka Bajzíka, ktorý by inak mal „ice time“ ako Zdeno Chára J. Tým pádom sa viac k slovu dostali Modrania a po využití viacerých chýb v našej obrane skórovali štyrikrát. My sme však nezaostávali a pridali sme ďalších 5 kúskov, z ktorých za zmienku stojí hlavne pekný premiérový zásah Terky Somorovskej.

ŠK LIDO Bratislava – ŠK Hargašova Záhorská Bystrica 6:7 (0:2, 2:2, 4:3) – staršia prípravka

Zostava ŠK LIDO: Matej Hečko, Matej Smatana, Matúš Repáš, Marek Varečka, Christian Krajčovič, Tereza Somorovská, Martin Vevera, Maroš Pallay, Marko Bajzík, Samuel Slezák, Samuel Fatul

Kanadské body: Pallay 3+1, Krajčovič 2+2, Repáš 0+1, Bajzík 0+1

V odvete so Záhorskou Bystricou, s ktorou sme v našom vôbec prvom príoravkarskom zápase dostali „naložené“ 24:0, sme si verili uhrať lepší výsledok. Hostia ukázali, že rozhodne majú svoju kvalitu. V prvej tretine sme sa len veľmi ťažko presadzovali, s odretými ušami sme vyprodukovali len  2 lepšie strely na ich bránu. Podobne to z našej strany vyzeralo aj v druhej časti hry. Záhorská však na rozdiel od nás tento problém nemala a skórovala postupne štyrikrát. V poslednej minúte druhej tretiny sa nám však podarilo upraviť skóre. Najskôr sa v skrumáži najlepšie zorientoval Matúš Repáš a o 30 sekúnd nato znížil na 2:4 Christian Krajčovič. Do chlapcov to očividne vlialo entuziazmu, zrazu videli, že to ide a v poslednej pätnásťminútovke pekne zabojovali. Najmä zásluhou dvojice Pallay - Krajčovič sme postupne sťahovali náskok súpera a 3 minúty pred koncom vyrovnali na 5:5, načo si Záhorská vzala oddychový čas. Po ňom nám bohužial za 30 sekúnd strelila dva góly a rozhodla o zápase. Nám sa už podarilo iba znížiť na konečných 6:7. Škoda, ten bodík bol veľmi blízko. Čo dodať, tréner to v závere takticky prekoučoval.

autor článku: Václav Kolátor