Majstrovský Dragons vyšiel naprázdno

15.01.2011 18:10

V 16.kole mužskej extraligy sa Liďáci predstavili proti FBC Dragons Ružinov Bratislava. V zápase sa očakávalo víťazstvo majstrovského Dragonsu. Opak bol ale pravdou, a Dragons odišiel z haly na "Šturáku" naprázdno. Obidva body tak zostali doma.

Gabriel Mészáros:

Prvá tretina bola z oboch strán opatrná, šancí bolo pomenej. Padol v nej jediný gól, chvalabohu sme ho dali my. V druhej tretine sa hral snáď najkrajší florbal. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú s množstvom šancí na oboch stranách. Dragons dvakrát vyrovnal na 1:1 aj 2:2. Jeden zo zlomových momentov prišiel na konci tejto tretiny. Najprv Dragons spálil dve tutovky a pár sekúnd pred sirénou sme strhli vedenie na svoju stranu. Potom hneď na začiatku tretej tretiny spravil Dragons ďalšiu chybu a z prečíslenia pykal - 4:2. Síce sa im ešte podarilo znížiť ale po našom piatom góle sa definitívne opustili. Dragons mal síce viac z hry, no naša obrana pracovala veľmi dobre, pomáhala mi hlavne častým blokovaním striel. Na druhej strane sme boli v útoku dostatočne efektívni.