Lido porazilo Nitru aj druhýkrát v sezóne

20.03.2012 23:41

ŠK Lido Prírodovedec - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:4 (3:1, 1:3, 3:0)

Góly ŠK Lido: Holíček 3, Štrbáň 2, Kazimír, Uríček

Aj do tretice vstupovali hráči ŠK Lido do zápasu s tým, že musia bezpodmienečne vyhrať, navyše nastupovali proti priamemu konkurentovi v boji o záchranu - družstvu Nitry. Domáci sa predstavili netradične v stredu a netradične v Stupave. Úvod vyšiel Lidu nad očakávania, už po pár striedaniach to bolo 2:0, keď sa presadili Holíček a Kazimír. Nitrania sa však nenechali zaskočiť, mali často loptičku vo vlastnej moci, keď domácim viazla rozohrávka. Nitrania znížili, no domáci opäť odpovedali gólom Holíčka po prekrásnom prieniku Golana. V druhej tretine mali viac z hry hostia, keď dorážkami i peknou strelou z uhla dokázali vyrovnať stav, za domácich sa v prostrednej časti po nahrávke Kazimíra presadil len Štrbáň. Do tretej tretiny tak vstupovali tímy za nerozhodného stavu 4:4. Záverečná tretina však už patrila domácim. Opäť sa opierali o dobré zákroky Veningera v bráne, ktorý do konca zápasu gól už nepustil. Po strele Murcka v presilovke dorážal do brány hostí Uríček, a bol to nakoniec gól víťazný. Na 6:4 totiž zvyšoval po nahrávke Štrbáňa do odkrytej brány Holíček, títo dvaja si v závere roly vymenili a Štrbáň uzavrel skóre zápasu na 7:4 pre ŠK Lido. Tomu po tretej výhre v rade ešte svietila malá iskrička nádeje na záchranu.