12.03.2012 22:00

1.SC Malacky - ŠK Lido Juniori 6:3

Kanadské body ŠK Lido juniori: Čulík 3+0, Dančej 0+2
Vylúčenia: 2 minúty: Dzuranyi, Egyenes

Naši juniori odohrali v Malackej hale Malina zápas tretej ligy proti domácim 1. SC Malacky. Na zápas prišli v oklieštenej zostave, keď už aj tak chudobnú nomináciu, opustili na poslednú chvíľu traja hráči, čiže nakoniec sme boli radi, že sme mohli vôbec nastúpiť v počte 5+1.

Od začiatku bola teda taktika jasná. Brániť, neubehať sa a hrať na brejky. Malacky mali niekoľko nebezpečných šancí, avšak ich strely si nenašli cestu do brány. Stratégiu lodivoda Tona Wilscha naši mládenci dodržiavali, až na pár výnimiek, do bodky a tak bolo skóre po prvej tretine 0:0.

Do druhej tretiny nastúpili domáci aktívnejšie a pretavili to v gól na 1:0, ktorý padol po umne rozohranej "štandartke". O chvíľu na to ale predviedol kus svojho florbalového umenia kapitán juniorského celku, Janko Čulík, keď pri nádhernej individuálnej akcií prešiel pomedzi Malackých obrancov ako nôž maslom, vychutnal si brankára a ležérne zakončil bekhendom do ľavého horného rohu domácej brány. Do konca druhej tretiny pridali domáci ešte po dvoch góloch, juniori po jednom, a tak bolo skóre po štyridsiatich minútach 3:2.

Tretia tretina sa už niesla v réžií domácich, keďže juniorom už dochádzali sily a začali kopiť chyby. Malačania pridali ešte po 3 góly, Čulík už len skorigoval ďalšími dvoma gólmi a dovŕšil tak svoj hetrik. Konečné skóre 6:3

7 statočných teda tento pokojný zápas síce nevyhralo, ale výkon predvedený na ihrisku a lavičke si pochvalu určite zaslúži.